-
Pontszám
84 -
Csatlakozott
-
Utoljára itt járt
Tartalom típusa
Profiles
Fórumok
Articles
Posts posted by guti73
-
-
A könyvespolcom egyik kedvence! Minden évben egyszer elolvasom! A megmaradt 25 papírkönyv egyike.
-
On 12/3/2020 at 1:40 PM, demetergyulane said:
Kathryn Wallace-Ha az életed nem elég nagy katasztrófa, szülj még egy gyereket!
2020 jun 1 pdf
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
„Olvasás közben olyan érzésem van, mintha a legjobb barátnőmmel csevegnék egy csésze kávé vagy egy pohár… legyen két pohár… bor mellett.” – Jaffareadstoo
„Egyszerűen tökéletes… Vicces, megható és nagyon mai! Imádtam!” – NetGalley
„Hihetetlenül vicces! Nem kell anyának lenned ahhoz, hogy elolvasd ezt a könyvet, tudom, mert nekem sincs még gyerekem. Mégis nagyon hasznosnak találtam (na nem a gyereknevelős részét, az baromira ijesztő!).” – GoodReads
Azt hitted, megúszod a napot idegösszeomlás nélkül? Hiszen anya vagy!
Egy elviselhetetlenül hosszú nyár után a kölykök végre újra az iskolapadba ülnek, Gemma és Becky pedig fellélegezhet. Hol is vannak azok a borospoharak? De miért is olyan büdös az a Sauvignon Blanc? Bingó. Még alig heverte ki az előző botrányos szülését, Becky újra várandós…
Ha ez nem lenne elég, nyáron a suli egyik szárnya is totálkáros lett egy iskolai tűzben, és ha nem gyűjtenek össze több tízezer fontot, a srácok mehetnek egy összevont intézménybe, aminek az igazgatója amúgy is egy fafejű sznob. Gemma és Becky a Pénzgyűjtő Iskolai Csapat nem túl lelkes tagjai lesznek, így aztán Gemmának az új szerelemre alig marad ideje. Beckyt beszippantják az erőszakos anyucicsoportok, és ha nem volt elég a két gyerek, most majd hetente több órában hallgathatja a természetes, háborítatlan szülésről ömlengő gurukat is.
No de ez mind semmi Miss Thompson és nagyratörő diákszínpadi terveihez képest: vajon a főnix és vele a gyerekek megmentik-e az iskolát a bezárástól? Vagy újra Avának kell kezébe vennie a dolgokat?
A népszerű blogger és tehetséges regényíró, Kathryn Wallace az Amazon #1 bestseller szerzőjének új könyve. A Vannak tökéletes anyák, csak nekik még nem született gyerekük után egy újabb észbontóan vicces könyv, amelyben megelevenednek a szülőség legőrültebb, legizzasztóbb és legszebb pillanatai.letöltés
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
Aki ilyek könyvet ír , és így vélekedik, annak teljesen felesleges szaporodni''
-
2
-
2
-
-
6 órával ezelőtt, breqq said:
az Idegen bolygón született (Vénusz trilógia 3) link valóban sérült, több -- egészen pontosan 3 -- UTF-8 BOM (EF BB BF) is van a közepében
ez a weblapon helyesen jelenik meg, ezek szerint a te letöltésvezérlőd is képes kezelni, de a böngésző (chrome, firefox, edge) már nem csak hogy nem nyitja meg, de még URL-nek sem ismeri fel
a helyes link (ami tehát a jelen web lapon pont úgy néz ki, mint a hibás):
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A hiba a Te készülékedben van!! Vagy 8 böngészöt próbáltam, mindben működik!
-
1
-
-
- Popular Post
- Popular Post
Kir Bulicsov: Hótündér
(Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Kir Bulicsov: ŰrdeszantHidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
5
-
19
-
És tényleg!
Ezért is utálom a Data-t! Köszi!
-
A 2. nem találja a rendszer, a 3. törölve lett. Tudnád pótólni, vagy máshová(Mega) feltennéd!
-
30 perccel ezelőtt, slbp said:
Egyiket sem torolte, most neztem mind el.
Szerintem csak hamar akartam leszedni! Ezért(is) utálom a Data-t!
-
A Data törölte!! Feltudnád tenni, egyben, a Mega-ra?
-
- Popular Post
- Popular Post
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Vérrel írt ígéretek
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
„A királyok kora lejárt – és én fojtottam vérbe.”
Tamás tábornagy királyellenes puccsa korrupt arisztokratákat küldött a guillotine alá, és éhezőket juttatott kenyérhez. Egyúttal azonban háborút provokált a Kilenc Nemzetekkel, és belső támadásokat a királyhű fanatikusok részéről. Közben Tamás állítólagos szövetségesei, az Egyház, a munkások szakszervezete és a zsoldoscsapatok között kapzsi hatalmi harcok törnek ki.
Kifogyva a lehetőségekből, Tamás saját félelmetes lőpormágusi képességei mellett csak kevés bizalmasára támaszkodhat. Közülük leginkább saját elhidegült fiára, a megkeseredett Tánielre, aki briliáns lövész és lőpormágus, és Adamatra, egy nyugdíjazott rendőrfelügyelőre, akinek hűségét zsarolással teszik próbára.
A külső és belső ellenség szorításában vergődve, felerősödnek a rémült suttogások pusztításról és halálról, és a földre visszatérő egykori istenekről.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Karmazsin hadjárat
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
"A sarkunkban loholó kutyák rádöbbennek majd, hogy oroszlánokkal kerültek szembe!”
Tamás Kez elleni hadicsele katasztrófába torkollik, és töredék hadseregével ellátmány és erősítés nélkül az ellenséges vonalak mögött ragad. Hatalmas túlerőtől űzve, erőltetett menetben kell északra vezetnie az embereit, hogy átjusson a hegyeken, és megvédje hazáját.
Eközben Adróban Adamat felügyelő nyomoz elrabolt felesége után, a szálak pedig a kegyetlen Lord Vetashoz vezetnek. Azonban a Vetas rejtélyes urával kapcsolatos kérdések még sötétebb titkok felé mutatnak.
Míg Tamás tábornokai egymás közt marakodnak, a dandárok minden nap kénytelenek meghátrálni a Kez támadások elől. Mivel Tamást és lőportármágusait mindenki halottnak hiszi, Kétlövetű Tániel válik az utolsó védelmi vonallá az előrenyomuló ellenséggel szemben, akiket a pletykák szerint egy újjászületett isten is támogat.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Őszi köztársaság
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
„A főváros eleshet, a hadsereg széteshet, de a győzelmet nem adjuk.”
Tamás tábornagy sikeresen visszaérkezik szeretett hazájába, ám a főváros, Adró, történetében először idegen megszállók kezére került. Egyetlen fia eltűnt, szövetségeseit képtelen megkülönböztetni az ellenségeitől, az erősítés pedig csak hetek múlva érkezhet.
A továbbra is a Kez támadásait nyögő, vezető nélkül maradt adrói hadsereg végül önmaga ellen fordul. Adamat felügyelő ebbe a konfliktusba keveredik elrabolt fia keresése közben.
Kétlövetű Tániel, akit saját katonái üldöznek, igyekszik megóvni az egyetlen reményt arra, hogy Adró pusztulás nélkül vészelje át a háborút…
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A birodalom bűnei
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
„Hiába az elsöprő túlerő – a lőpor és a vér legyőzhetetlen!”
Fatraszta nem túl nyugodt hely: bűnözők, szerencsevadászok, vakmerő telepesek és az ősidők relikviái után kutató mágusok végső állomása a vadon kapujában. Csak a kancellárasszony vasakarata és a titkos rendőrség acélos ökle tartja egyben az országot – egyelőre. Az elnyomott nép és a nagyhatalmú birodalmak szorítása egyre erősödik.
A fővárost, Szárazpartot fenyegető felkelés ellen ármánnyal és fegyverrel egyszerre lehet csak küzdeni. A feladat súlya három megbízott vállát nyomja: a simlis ügynök, Michel Bravis, egy jogtalanul elítélt, verhetetlen háborús veterán, Őrült Ben Styke és a lőpormágus zsoldostábornok Vlora Flint képezi az utolsó védvonalat a káosszal szemben.
Amikor egy ásatás során ősi, felfoghatatlan hatalmú monolitra bukkannak, a szárazparti vezetésnek rá kell döbbennie, hogy a lázongás volt a legkisebb problémája…
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A birodalom haragja
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A fegyverek szüntelen dörögnek, ha felizzik a birodalom haragja.
Fatrasztában káosz uralkodik. A főváros elesett, a lőpormágus Vlora Flint katonái a határvidék felé masíroznak – félmillió menekült követi őket a biztonság reményében. Csakhogy a háború elől lehetetlen elmenekülni, és az összecsapás vészesen közeleg, akár felkészültek, akár nem.
Michel Bravis egyre több menekülőnek segít felszívódni és elhagyni a fővárost, ám rá kell döbbennie, hogy lassacskán minden oldalról ellenségek veszik körül. Talán pont azoktól az elnyomóktól kell segítséget kérnie, akiknek a hatalma ellen küzd, ezzel azonban nem csak a saját életét tenné kockára.
Ezalatt Ben Styke ezredesre a legyőzhetetlennek hitt sárkányemberek egy különítménye vadászik, míg Őrült lándzsásai minden harcképes embert maguk köré gyűjtenek, hogy a daníz hódítókkal és a fatrasztai hadsereggel versenyt futva elsőként bukkanhassanak az egyik mérhetetlen hatalmú istenkő nyomára.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
5
-
26
-
Peter S. Beagle - A két szív (Az utolsó egyszarvú folytatása)
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
5
-
9
-
-
És tényleg! Mire visszajöttem, jó lett! Köszi!
-
1
-
-
Légszí nézd meg! A 3. link hibás!
-
A robotokat, főleg az ember képére és testfelépítésére alkotott robotokat lehet szeretni, lehet tartani tőlük, de az biztos, hogy fontos és nélkülözhetetlen szerepet fognak betölteni az emberiség jövőjében. Így létezésük jelentősége vitathatatlan.
Ma még csak egyszerű munkavégzésekre használjuk őket, de küszöbén járunk a kornak, amikor a gépeket mesterséges intelligenciával felruházva az ember teljes jogú társává tehetjük.
Az idő eljövetelével újabb problémával találkozunk, hogy a robotoknak lehetnek-e azonos jogaik az emberrel, bármit el kell-e tűrniük, vagy a mesterséges intelligenciához mesterséges érzelmek is társulnak, és így megbánthatók annyira, hogy küzdeni kezdenek az alárendelt szerep ellen.
Szerzőink ezzel a dilemmával foglalkoznak az ember vagy éppen a robot szemszögéből vizsgálva a problémát.
A kötet egy antológiasorozat első része, amelyben a magyar nyelven alkotó kezdő és már publikált írók legjobb műveit mutatjuk be.Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Robotok, emberek, implantátumok és a nagyon távoli jövő. Ezzel a pár szóval jellemezhető kötetünk, amelyben tizenöt kiváló novella kapott helyet.
Lehet jóra és számítóan gonoszra használni a technológiát, ahogy az embereket is lehet jólelkűként és számító gonoszként jellemezni. A környezetünket mi alakítjuk, és a távoli jövőt is csak az fogja meghatározni, hogy napjainkban hogyan viszonyulunk hozzá, és mivé formáljuk azt.
Maga a technológia soha nem jó vagy gonosz, az ember változtatja ilyenné vagy alakítja olyanná. Lehet, hogy a jövőben félni fogunk a gépektől, félni fogunk az átalakított emberektől, vagy félni fogunk akár a többi embertől is, de érdemes megismerni a lehetőségeinket, érdemes megtudni, hogy íróink milyen lehetséges veszélyeket és azokból milyen lehetséges kiutat tárnak elénk, hogy felkészülhessünk mindenre, és hogy a mában ne kelljen tartanunk a jövőtől.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
5
-
15
-
-
akkor ide is!! Mindent csak a MEGA-ra!! Ingyenes, jól osztható, reklámmentes, töbszörössen vírusvédett! Mi a ...................................rakjátok máshová????
-
Tad Williams
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
1957. március 14. (San Jose, Kalifornia) –
Teljes név Robert Paul "Tad" Williams Honlap Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Virágok háborúja
Theo Vilmos élete hamarosan gyökeres fordulatot vesz, és egyáltalán nem jó irányba.
Nem mintha eddig is különösebben teljes lett volna – hiszen az utóbbi évtizedet énekesként töltötte számos, a legkevésbé sem sikeres észak-karolinai rockbandában. De persze mit tehetne ő ez ellen? Amikor a barátnője, Cat teherbe esik, kiválónak tűnik az alkalom, hogy feladja végre felelőtlen álmait, és lenyugodjon. Egészen eddig csak lebegett a világban – az, hogy jóképű és vonzó, több tekintetben előnyös volt, ám ezzel az életében nem sok mindenre vitte, és valahogy sosem találta a helyét. Egyetlen olyan hely volt az egész világban, ahol valóban otthon érezte magát, ahová mindig is tartozott; a színpadon, a zenétől mámorosan tiszta szívből énekelve. Ez azonban különösen éretlen életfelfogás egy harmincéves férfitól. Most, hogy Cat gyereket vár, minden megváltozik. Theónak is követnie kell a változásokat.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A qarok háborúja
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Generációkon keresztül az Árnymezsgye jelentette a határvonalat az emberek lakta földek, és nem emberi ellenségeik, a halhatatlan qarok által uralt, az emberek számára immár elveszett északi territóriumok között. Most azonban, évszázadokkal létrehozása után ez a határvonal megindul, és azzal fenyeget, hogy elnyeli az emberek által lakott földeket, így Délgyepű királyságát is. Varázslattal életre hívott sötétség telepszik a világra: burjánzik és terjeszkedik, akár egy gonosz erdő, és mindazok, akik akaratukon kívül belekerülnek a qarok által teremtett mágikus homályba, örökre elvesznek, vagy örökre megváltoznak…
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Árnyak és menekülők
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Egyetlen esztendővel korábban még béke honolt a Gyepűsi Királyságokban, a trónon az Eddon család ült, Délgyepűben és az északi kontinensen pedig minden a legnagyobb rendben volt.
A család mostanra darabokra szakadt. Olin Eddon király egy távoli országban raboskodik, örököse, Kendrick halott – árulás és fekete mágia okozta a vesztét. Kendrick húgát és öccsét ugyancsak többször próbálták megölni, sikertelenül. Miután az apjukat és a bátyjukat elveszítették, a királyi ikrek, Barrick és Briony minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy a királyságot egyben tartsák.
Barricknek azonban nyoma vész egy eleve bukásra ítélt csatában, amelyet az emberek a halhatatlan Éjkorány népének seregei ellen vívnak, Briony pedig kénytelen elmenekülni a kastélyból. Éjkorány népének serege a kortalan boszorkányharcos, Yasammez vezetésével az egész északi területet elfoglalja.Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Az arany árnyék városa I-II.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A kalandok kora lezárult. Az élmények átvonultak a szuperszámítógépek virtuális világába. Ez a titkokkal övezett, új világegyetem vad álmok és rémálmok hona, ahol a képzelet csodái valósággá válnak. Kalandjátékok földje, melyekben csak a kiválasztottak játszhatnak. Egy világ, melyet mérhetetlen vagyon tart mozgásban. Két generáció legjobbjai dolgoztak a megvalósításán, de mire létrejött olyasmivé vált, amire senki sem számított… Ez egy más világ. A MásVilág. A megsokasodott emberiséget anyagi és szellemi hulladékokkal eteti a Földön uralkodó Grál Testvériség, a világhálóval tőrbecsalt gyerekek tudatával táplálkozó polip, amely előtt sorra esnek el a szabadság utolsó végvárai. Csak kevesek ébrednek rá a veszélyre. Csak ők képesek a különös, csábító, de kockázatokkal teli világ kihívásaival.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A Kék Tűz folyója I-II.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
A kalandok kora lezárult. Az élmények átvonultak a szuperszámítógépek virtuális világába.............
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
5
-
13
-
-
Gregorij Martinov - 220 nap az űrhajón
https://mega.nz/file/o5MEVKDR#MVphSJPW29TboBboOz4wdOcDqFcLYP8vGCbxj9yz8nA
-
4
-
12
-
-
Nekem van töle még két novellám:
Gregorij Martinov- A 39. évszázadban
https://mega.nz/file/gltE2ACS#L5M23wen39mZ2Rn1Alxfu8WAJD_pdsRceYzesY7t_IA
-
5
-
14
-
-
Nehéz használni a keresőt, ugye? Január 24.-n felraktam már!!
-
1
-
-
- Popular Post
- Popular Post
1964. április 1. (Beira, (mai) Mozambik) –
Teljes név José António Afonso Rodrigues dos Santos Honlap Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Wikipédia Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Facebook Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
2
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
8
-
27
-
- Popular Post
A világ szíve vérzik. Az Afrikai Nép Paradicsoma háborúba kezdett a Kalifátussal, Szudán sírkamrává változott, a nagyhatalmak pedig nem tesznek semmit. Egymás után vállalnak szerepet ebben a játszmában az ászok, persze mind más és más okból…
A Fekete Lap vírus 1946-ban a fertőzöttek 90 százalékával végzett a világban, a túlélők azonban különleges képességeket kaptak. Ők az ászok, mint Buborék, aki bármilyen mennyiségű energiát képes elnyelni és Bugsy, aki darázsrajjá tudja változtatni a testét, vagy Duplaspirál, az alakváltó, teleportáló orgyilkos. Vagy ott van Radikális, a legerősebb, legsokoldalúbb ász, aki tud repülni, természetfeletti ereje van, de legfontosabb képessége: a megingathatatlan hite. Megtalálta a módját, hogy még több ászt állítson az Afrikai Nép Paradicsoma mellé. Sokkal több ászt. És itt kezdődnek a problémák…Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
7
-
30
-
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
7
-
-
- Popular Post
Piet Hoffmann titkosügynök a svédországi lengyel maffia teljes bizalmát élvezi. Mint elismert, tekintélyes maffiózó kapja tőlük a megbízást, hogy szerezze meg számukra a svéd börtönökön belüli drogpiacot. Ugyanakkor titkosügynökként az elítéltek közti drogterjesztés felszámolását várják tőle. Hoffmann csakhamar teljesen magára marad ezzel a megoldhatatlannak látszó kettős feladattal. Minden ravaszságát, lélekjelenlétét mozgósítania kell, hogy a halálos csapdából élve kerüljön ki. A díjnyertes újságíró, Anders Roslund és a börtönviselt Börge Hellström Svédország ünnepelt szerzőpárosa. A bűnözés világát életközelből ismerik. Sok szálon futó, sodró erejű regényükben lerántják a leplet a bűnüldözés és a büntetés-végrehajtás súlyos visszásságairól is.
A Hajsza az utóbbi évek legsikeresebb skandináv krimije, amely egyedülálló módon igaz történeten alapul.
A négy férfi már a hetedik éjszaka figyeli az őrt, aki körbejárja a svéd hadsereg egyik titkos fegyverraktárát. Leo Djuvnac a hamarosan kezdődő akció kitervelője. Két öccse, Felix és Vincent mindenben támogatják. Sok évvel ezelőtt a három Djuvnac testvért családjuk széthullása kovácsolta össze. Bántalmazó apjuk és neurotikus anyjuk miatt elhatározták, ők sosem fognak másoktól függeni. A megoldás a pénz.
Leo aprólékos, hidegvérű és alapos tervét az első rablásban szerzett fegyverekkel kombinálva a csapat elhatározza, hogy minden idők legfelszereltebb és legkönyörtelenebb fegyveres rablássorozatát fogja végrehajtani. Finálé gyanánt pedig a lopott fegyverekkel meg akarják zsarolni a svéd kormányt.
A tizennégy éves Leo anyja vérét mossa az előszoba padlójáról. Még egyszer, utoljára feltakarít az apja után. Magukra maradtak. Neki kell gondoskodnia öccseiről, most, hogy apjuk a fogdában, anyjuk kórházban van. És már tudja is, miképp. Elmaszkírozza magát, és elköveti élete első rablását.
Sok évvel később, miután leülte a rendkívül erőszakos bankrablásokért kiszabott büntetését, nyílik a börtön kapuja, s ő újra szabadlábra kerül. Egyetlen célja van – végre akarja hajtani a tökéletes bűntényt. Ezúttal azonban nem szeretné belekeverni a testvéreit, nem akar nyomot hagyni, ami elvezet a múltba. De váratlanul megtörténik az, aminek nem lenne szabad megtörténnie. Egy hiba, aminek következtében megváltoznak a játékszabályok – ha te belekevered az én testvéremet, én is belekeverem a te testvéredet.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
4
-
18
-
19 órával ezelőtt, tyll said:
Milne századost rakéta tépi ízekre Algir óvárosában – egy órával később mégis útnak indul Rabatból, hogy levezényelje élete legfontosabb akcióját, mely a sivatagos Mars egy kráterfennsíkján várja. A cél: megtisztítani az UAC tudományos állomását az oda beférkőzött fegyencektől. A gond ott kezdődik, hogy elitkommandója mindössze egy főből áll, az ellenséges vezér pedig nem holmi kisstílű gengszter, hanem egy mániákus pap, aki a kozmosz legpusztítóbb erőinek parancsol…
Damian Forrestal - Josh Keegan: Doom- A pokol kapui
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
-
2
-
3
-
-
Hidden Content
-
Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Boyd Morrison: Bárka
in Digitális Könyvek, Tutoriálok (DL)
Posted
Hangoskönyvben találkoztam vele először. Nem is értem miért nem lett megfilmesítve!! Dan Brown tanulhatna belőle!!